Serwis

Montaż instalacji CNG związany jest z późniejszym serwisowaniem takiej instalacji, a nasz serwis instalacji CNG z pewnością przypadnie Państwu do gustu, gdyż działalność naszej firmy to nie tylko montaż instalacji gazowych, ale też profesjonalny serwis diagnostyczny. Zapewniamy zatem serwis okresowy gwarancyjny, ale również pogwarancyjny zamontowanego układu CNG.

Serwisowanie istniejącej instalacji CNG nie wynika z jej dużej uciążliwości dla silnika, gdyż jest to paliwo o wiele bardziej przyjazne dla pojazdu niż np. Znany wszystkim, problematyczny LPG. Gaz ziemny jest paliwem bardzo ekologicznym (co ma znaczenie szczególnie przy przemieszczaniu się po Niemczech).

Istotną kwestią jest to, iż paliwo to jest sprężane w butlach pod bardzo dużym ciśnieniem (220 barów) - warto zatem systematycznie monitorować ich stan oraz szczelność całej instalacji.

Dbałość o jej stan pozwala też utrzymać redukcję emisji cząstek stałych o około 90% w porównaniu z dieslem, a także znacznie zredukować emisję dwutlenku węgla.

Warto zatem poważnie zastanowić się właśnie nad wyborem instalacji Dual Fuel do samochodów ciężarowych Mercedes, Volvo, Scania, DAF, IVECO i innych, gdyż zarówno w Niemczech, ale też w Polsce gaz ziemny jest paliwem o wiele tańszym i czystszym niż olej napędowy (diesel). Praca silników na tym paliwie potrafi być ponadto nawet o 40% cichsza, a żywotność silnika może się zwiększyć nawet o 20%.

Warto zatem dbać o to, by takie parametry mogły cieszyć najdłużej.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. OK, rozumiem